Алгоритм вибору параметрів електричної силової установки безпілотного літального апарату з врахуванням маршруту польоту
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380413201568943Ключові слова:
electric propulsion system, propeller, brushless direct current motor, electronic speed controller, lithium-polymer battery, numerical calculation, algorithm, unmanned aerial vehicle, flight routeАнотація
Метою даної статті є створення алгоритму вибору параметрів електричної силової установки БпЛА для маршруту, що складається з різних режимів польоту.
Для розробки алгоритму розглянутий безпілотний літальний апарат малого класу, який виконує політ по маршруту з ділянками набору висоти, горизонтального польоту, віражу.
Наукова новизна полягає у врахуванні при виборі параметрів електричної силової установки різних режимів польоту БпЛА, шляхом чисельного розрахунку.
У даній статті для створення алгоритму описано придатні для чисельного розрахунку математичні моделі: аеродинамічних характеристик БпЛА, елементів електричної силової установки БпЛА, динаміки польоту у різних режимах. Далі ці математичні моделі було пов’язано у одному алгоритмі. За алгоритмом створено програмне забезпечення для розрахунку. Для різних маршрутів розраховано конфігурації електричної силової установки, які мають найвищий ККД на маршруті. Досліджено вплив робочого струму та напруги на ККД силової установки.
Результати розрахунків за даним алгоритмом показали, що врахування маршруту польоту дозволяє обрати параметри електричної силової установки БпЛА, більш оптимальні з точки зору затрачуваної енергії, порівняно з вибором лише для одного основного режиму польоту.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).