Концепція аналітичної класифікації ризиків в задачах системного аналізу складних систем
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380413201568104Ключові слова:
ризик, керування ризиками, класифікація ризиків, складні системи, системи різної природиАнотація
У роботі досліджена проблема формалізації класифікації ризиків в складних системах різної природи, зокрема, в технічних. Актуальність проблеми обумовлена неможливістю сучасних підходів комплексно враховувати ризики, порівнювати їх між собою, аналізувати взаємозалежність та каскадні прояви.
Запропонована концепція класифікації ризиків на основі їх формалізованого опису. Розглянута аналітична класифікація ризиків на основі кластеризації ресурсів системи, що перебувають під ризиком втрат.
Формалізація класифікації дозволяє класифікувати ризики автоматизовано на основі нових даних, прогнозувати і управляти не окремими ризиками, а цілими групами (кластерами). Це мінімізує витрати на управління ризиками та їх негативні прояви для системи в цілому.
Подальші дослідження доцільно спрямувати на розробці підходів для класифікації ризиків за декількома показниками одночасно.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).