Особливості нівелювання літаків за допомогою лазерної коорди-натно-вимірювальної машини
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201442430Ключові слова:
лазерна координатно-вимірювальна машина, математичне вирівнювання, нівелювання літакаАнотація
У статті подано основні можливості та переваги нівелювання з використанням лазерних координатно-вимірювальних систем.
Запропоновано спосіб проведення «математичного вирівнювання», при застосуванні якого спочатку здійснюється обчислення параметрів системи координат літака при переході від системи координат, в якій проводилося вимірювання, і після цього робиться перерахунок координат виміряних точок в дану систему координат. Це дозволяє уникати необхідності точного встановлення літака в горизонтальне положення.
Проаналізовано нові можливості аналізу деформацій поверхонь завдяки швидкому обміру великої кількості точок поверхні агрегату, на основі яких генерується нова електронна модель фактичної геометрії об’єкта для проведення аеродинамічних досліджень.
Посилання
Втюрин В. Компьютерные технологии в области автоматизации и управления / В. Втюрин // Учебн. пособие. / Санкт-Петербургский государственный университет им. С.М. Кирова. – Санкт-Перербург, 2011. – 103 с.
Пекарш А. И. Наука и технологии в промышленности / А. И. Пекарш, С. И. Феоктистов, Д. Г. Колыханов // Москва, 2011. – №3, – С. 36–48.
Гребеников А. Г. Открытые информационные и компьютерные инте-грированные технологии / А. Г. Гребеников, А. К. Мялица, Н. А. Лысых // Сб. науч. трудов. – Харьков: НАКУ «ХАИ», 2012. – Вып. 53 – С. 5-6.
Пестрецов С. CALS-технологии в машиностроении: основы работы в CAD/CAE-системах / С. Пестрецов // Учебн. пособие. / Тамбовский государственный технический университет. – Тамбов: ТГТУ, 2010. – 104 с. – ISSN 78-5-8265-0957-9.
Романчикова М. С. Геопрофи / М. С. Романчикова, В. В. Грошев // Москва: "ГРОМ", 2011. – №3. – С. 31–33. – ISSN 2306-8736.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).