МЕТОДИ ЗМЕНШЕННЯ УДАРНОГО ВПЛИВУ НА ВИХІДНИЙ СИГНАЛ ДАТЧИКА КУТОВОЇ ШВИДКОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201442428Ключові слова:
інерціальні навігаційні системи, акселерометр, кутова швидкість, ударні навантаження, система амортизації, коефіцієнт динамічності системи, демодуляція, інтегрування по періодуАнотація
Запропоновано амортизацію та інтегрування по періоду вихідного сигналу як засоби зменшення впливу ударних навантажень на роботу елементів систем управління літальних апаратів. Ефективність таких засобів становить декілька разів. Показано, що зазначеної ефективності достатньо для зменшення до припустимого рівня впливу ударів на вихідний сигнал датчика кутової швидкості як елемента системи управління літальних апаратів. Із використанням сучасної науково-технічної літератури визначено методики розрахунку запропонованих систем ударного захисту. Запропоновані методики перевірено моделюванням в системі Matlab.
Посилання
Единые нормы летной годности. ГОСТ .20578-2002.
Кобринский А. Е. Виброударные системы / А. Е. Кобринский, А. А. Кобринский // - М.: Наука - 1973.
Батуев Г.С. Инженерные методы исследования ударных процессов / Г. С. Батуев // – М.: Машиностроение. – 1977. -354 с.
Кузнецов А. А. Вибрационные испытания элементов и устройств автоматики / А. А. Кузнецов // - М.: Энергия. - 1976. - 119 с.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).