СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ІЗ КОМПЕНСАЦІЄЮ НЕЛІНІЙНОСТІ ВИКОНУЮЧОГО ПРИСТРОЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201442427Ключові слова:
інерційність, статична нелінійність, контур регулювання, виконуючий пристрій, ПІ регулятор, система керуванняАнотація
Вирішується завдання подолання недоліків систем керування, пов'язаних із наявністю інерційності та статичної нелінійності виконуючих пристроїв. Розглянуто системи каскадного керування, де в якості виконуючого пристрою використовується допоміжний контур стабілізації витрати, який зменшує негативний вплив інерційності та нелінійності регулюючого клапану. Запропоновано алгоритм цифрового керування, який у сигналі регулювання враховує статичні та динамічні властивості виконуючого пристрою. Проведено дослідження роботи описаних контурів керування. Виходячи з результатів видно, що розглянуті методи компенсації негативних властивостей регулюючих клапанів зменшують перерегулювання та тривалість перехідних процесів у реальних системах керування.
Посилання
Изерман Р. Цифровые системы управления: Пер. с англ. – М.: Мир, 1984. – 541 с.
Романенко В. Д. Методи автоматизації прогресивних технологій: Під-ручник. // В. Д. Романенко/ – К.: Вища школа, 1995. – 519 с.
Емельянов А. И. Исполнительные устройства промышленных регуляторов // А. И. Емельянов, В. А. Емельянов. / – М.: Машиностроение, 1975. – 224 с.
Казинер Ю. Я. Пневматические исполнительные устройства в системах автоматического управления // Ю. Я. Казинер, М. С. Слободкин / – М.: Энергия, 1972. – 71 с.
Остапенко Ю. А. Ідентифікація та моделювання технологічних об’єктів керування: Підручник. – К.: «Задруга», 1999. – 424 с.
Кубрак А. І. Комп’ютерне моделювання та ідентифікація автоматичних систем // А. І. Кубрак, А. І. Жученко, М. З. Кваско / Навч. посіб. – К.: ІВЦ Видавництво «Політехніка», 2004. – 424 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).