ВИМУШЕНІ КОЛИВАННЯ ПЛАСТИН НА ПРУЖНІЙ ОСНОВІ З УРАХУВАННЯМ ПОВЗУЧОСТІ МАТЕРІАЛУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201442358Ключові слова:
вимушені коливання, повзучість матеріалуАнотація
Досліджено вимушені коливання пластини, що лежить на пружній основі, з урахуванням повзучості матеріалу. Розв'язок задачі отримано методом Бубнова‑Гальоркіна з урахуванням декількох форм коливань. Амплітудно‑частотні характеристики знаходили методом підвищення жорсткостей, який заснований на варіаційно‑сітковому підході побудови функціоналу типу Релея і мінімізований методом покоординатного спуску. Розглянуто стійкість стаціонарних коливань. Наведені аналітичні залежності показують вплив повзучості матеріалу на амплітуду вимушених коливань.
Посилання
Ржаницин А. Р. Теория ползучести // А. Р. Ржаницин / М.: Машино-строение, 1968. 415 с.
Василенко М. В. Теорія коливань і стійкості руху // М. В. Василенко, О. М. Алексейчук /– К.: Вища школа, 2004. – 525 с.
Бабенко А. Е. Определение частотного спектра и собственных форм колебаний упругих систем методом повышения жесткостей // А. Е. Бабенко, О. А. Боронко, Н. В. Василенко, С. И. Трубачев / Проблемы прочности. – 1990. – № 2 – с. 122-124.
Бабенко А. Е. Применение и развитие метода покоординатного спуска в задачах определения напряженно-деформированного состояния при статических и вибрационных нагрузках // А. Е. Бабенко, Н. И. Бобырь, С. Л. Бойко, О. А. Боронко / – К.: Инрес, 2005. – 264 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).