МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ОПЕРАТОРА В СИСТЕМАХ ЛЮДИНА - МАШИНА. ПРОБЛЕМИ І РІШЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201441666Ключові слова:
системи людина‑ машина, оператор, системи керуванняАнотація
У всіх завданнях, де людина є невід'ємною частиною системи необхідно ідентифікувати модель людини‑оператора. У деяких випадках немає необхідності розробляти складну форму моделі оператора. Але є деякі проекти, які вимагають дуже точну модель людини. Така модель може дати нам набагато більше точну реакцію людини під час імітації. І результати можуть бути більш схожі на результати справжнього випробування.
Посилання
Duane T. McRuer (1957) Dynamic Response of Human Operator. WADC Technical Report 56-524 ASTIA Document nr AD-210693.
Duane T. McRuer, D. Graham (1965) Human Pilot Dynamics in Compensatory system. AFFDL-TR-65-15.
T. F. Potts, G. N. Ornstein, A. B. (1961) The Automatic Determination of Human and Other System Parameters. Clymer North American Aviation, Inc., Columbus Ohio.
Aidan O’Dwyer (2006) Engineering modeling in transfer function form for diverse learners. AISHE Conference 2006, 31st August 2006.
Barry Gittleman, Terry E. Dwan (1992) System Identification: Human Tracking Response. IEEE Transactions on Education, Vol. 35, NO. 1, February 1992.
Duane T. McRuer (1972) The Development of Pilot-in-the-Loop Analysis. AIAA Guidance and Control Conference, Stanford, CA, August 14-16, 1972.
Duane T. McRuer, R. E. Magdaleno (1966) Human Pilot Dynamics with Various manipulators. RTD Technical Report, STI- TR- 134-3.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).