АРХІТЕКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ОБРОБКИ НАВІГАЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ МІКРОСУПУТНИКА
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380410201441634Ключові слова:
мікросупутник, система обробки навігаційної інформації мікросупутника, навігаційна інформація, архітектура системи обробки навігаційної інформації мікросупутникаАнотація
Система навігації повинна забезпечувати точне і швидке визначення навігаційних параметрів мікросупутника, а також бути малогабаритною та мати мале енергоспоживання. Система обробки навігаційної інформації мікросупутника використовується для визначення, реєстрації та обробки навігаційної інформації з метою визначення положення мікросупутника відносно Землі та подальшої передачі цієї інформації для виконання покладених на мікросупутник завдань. У даній статті запропонована структура апаратно-програмного комплексу, та на основі досліджень стандартів обміну інформацією між навігаційними пристроями, паспортних даних та електричних схем приймача АН-4706, проаналізована можливість її застосування. Це дозволить забезпечити малогабаритність, зменшення енергоспоживання, та дасть можливість підвищити точність реєстрації та обробки навігаційної інформації мікросупутника за рахунок застосування сучасних алгоритмів обробки інформації та фільтрації сигналів.
Посилання
Бессонов А. А. Спутниковые навигационные системы: Учебное пособие / А. А. Бессонов, В. Я. Мамаев // СПб. ГУАП, 2006. - 36 с.
Pinard D, et al. Accurate and autonomous navigation for the ATV. Aerospace Science and Technology. // Vol. 11, 2007.
MicroSat Systems Inc. SLIPP Releasable Proposal. s.l. // Dr. Dave Klumpar, klump@physics.montana.edu, 2006.
Протокол NMEA и команды управления GPS-приемниками// Інтернет-ресурс http://fort21.ru/download/protocol_nmea.pdf.
ЗАО «КБ НАВИС»: Описание протокола обмена BINR приемника АН-4706.
Особливості та характеристики модуля NAVIS СН-4706 // Інтернет-ресурс http://www.navis.ru/catalog_10_1.html.
Montenbruck O. GPS for Microsatellites – Status and Perspectives //O. Montenbruck, M. Markgraf, M. Garcia, A. Helm / IAA-B6-0501; 6th IAA Symposium on Small Satellites for Earth Observation; April 23-26, 2007, Berlin, Germany.
ЗАО «КБ НАВИС»: Приемник СН-4706 Руководство по эксплуатации //ТДЦК.434855.001 РЭ – 5с.
Зинченко В. П. Разработка систем передачи телеметрической информации для космических объектов // В. П. Зинченко, В. А. Буров, С. В. Зинченко, А. В. Штефлюк / Системні дослідження та інформаційні технології. - 2005. – № 3. - С. 57 – 72.
STOREGIS – Програмне забезпечення, призначене для візуалізації одержуваних від навігаційного приймача даних // Інтернет-ресурс http://nvs-gnss.ru/support/software/item/24-storegis.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).