Поширення одиночної хвилі в еластичній пластині на фундаменті Вінклера
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804212019197603Ключові слова:
фундамент Вінклер, одиночна хвиляАнотація
Ми розглядаємо нову задачу, щоб знайти одно-солітонний розв’язок для взаємодії пружної пластини з фундаментом Вінклера. Передбачається, що пластина характеризується пружно-нелінійними властивостями, які описуються геометрично нелінійними деформаціями. В цьому випадку та деякими припущеннями, щоб поздовжні деформації не були враховані, ми отримуємо Лагранжіан, що відповідає класичній моделі Кірхгофа поперечних коливань пластини. Для відповідного розв'язувального рівняння знайдено розв’язок в класі амплітудно модульованих сигналів. За допомогою регуляризації формальних асимптотичних розкладів отримано нелінійне рівняння Шредінгера, що визначає амплітуду в першому порядку малості. Ми отримуємо одно-солітонний розв’язок відповідно до міркувань та результатів, отриманих Абловіцем та ін., Ньюелом, Захаровим та Шабатом. Існує багато систем широкого застосування в різних областях, які можуть включати такі елементи. У зв'язку з цим наша стаття розглядає проблему взаємодії пружної пластини з фундаментом Вінклера. Лінійна проблема була вперше дуже чітко розглянута в курсі С. П. Тимошенко МІЦНІСТЬ МАТЕРІАЛІВ, т. 1 і 2, під час роботи в КПІ. З цих років курса, кращого за цей, не було написано.##submission.downloads##
Опубліковано
2020-04-05
Номер
Розділ
Інформаційні системи
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by-nc-nd/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).