Оптимізація тривалості реалізації при структурному аналізі вимірювального сигналу
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380415201686303Ключові слова:
вимірювальний сигнал, тривалість реалізації, спектр, структурний аналіз, вібросигналАнотація
Експериментально показано, що при цифровій обробці нескінченної реалізації випадкової послідовності апріорно відомої сигнальної конструкції обмеженої тривалості, її класифікаційні ознаки зникають.
Теоретично доказано, що для відтворення класифікаційної ознаки в спектрі сигналу необхідно обмежити об’єм вибірки до величини, порівняної с тривалістю сигнальної конструкції. Наведені результати чисельного моделювання, які підтверджують справедливість доказаного положення. Експериментально показано, що доказане положення може бути застосовано для виявлення класифікаційних ознак при структурному аналізі сигнальної конструкції вібровимірювального сигналу роторної машини.
Доказані положення дозволяють: реалізувати селекцію структур сигнальної конструкції по їх частотно-часовим характеристикам, шляхом формування, узгоджених з відповідними структурами, вимірювальних каналів; визначати параметри, режими роботи і об’єм інформації, яку може дати вимірювальний канал для рішення задач моніторингу і діагностики.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).