Динамічна модель теплообміну для водяного калорифера у просторі станів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380415201686207Ключові слова:
вентиляційна установка, промисловий кондиціонер, водяний калорифер, динамічна модель, теплообмінні процесиАнотація
Розглядається математичне моделювання динамічних процесів теплообміну для водяного калорифера, який використовується у вентиляційних установках та системах штучного мікроклімату. На основі рівнянь теплового балансу отримано рівноцінні моделі: у вигляді системи диференційних рівнянь та у просторі станів, які дозволяють проводити моделювання перехідних процесів для водяного калорифера за основними каналами впливу.
Запропоновані математичні залежності зручно реалізуються у середовищі MatLAB. Приведено приклад моделювання перехідних процесів для водяного калорифера CVP2-HW2 стельового кондиціонера CV-P 2L N-63B/F-N, який виготовляється фірмою VTS CLIMA.
Динамічна модель водяного калорифера може використовуватися спеціалістами із автоматизації для аналізу та налаштування параметрів систем керування вентиляційними установками та промисловими кондиціонерами.Посилання
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).