Дослідження електрохімічних сенсорів озону для малогабаритного переносного індикатора/вимірювача концентрації озону

Юрій Володимирович Бобков

Анотація


В роботі приведені результати дослідження двохелектродних електрохімічних сенсорів озону амперометричного типу на основі твердого і рідкого електроліту. Для дослідження були обрані основні метрологічні характеристики сенсорів: чутливість, лінійність характеристики перетворення та час перетворення.

За результатами проведених досліджень було встановлено, що для малогабаритного переносного індикатора/вимірювача концентрації озону з діапазоном вимірювання до 10 мг/м3 більш доцільним є застосування сенсора озону на основі твердого електроліту, який має більш високу чутливість, меншу похибку нелінійності та меншу температурну залежність показів у порівнянні з сенсором озону на основі рідкого електроліту.


Ключові слова


озон; електрохімічний сенсор; індикатор/вимірювач концентрації озону

Повний текст:

PDF

ПосиланняПристатейна бібліографія ГОСТ


Горелик Д. О. Мониторинг загрязнения атмосферы и источников выбросов. Аэроаналитические измерения / Д. О. Горелик, Л. А. Конопелько. – М.: Изд-во стандартов, 1992. – 432 с.

Измеритель концентрации озона «НТИКО-1», «НТИКО-ПДК». - Режим доступу: http://ushakov.org.ua/ozonator/44.htmlhttp://ushakov.org.ua/ozonator/46.html - Измеритель концентрации озона «НТИКО-1», «НТИКО-ПДК».

Прибор для измерения концентрации озона 652 ЕХ 02. - Режим доступу: http://netgo.com.ua/ozon-ammiak-oksid-dioksid-kiev-ukraina -

Прибор для измерения концентрации озона.
АСТ Компонентс. Электрохимические газовые датчики и сенсоры. Озон О3. - Режим доступу: http://www.gassensor.ru/ru/gas/ozon-o3 - Электрохимические газовые датчики и сенсоры. Озон О3.

DOI: https://doi.org/10.20535/2219-380415201685927

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2017 Юрій Володимирович Бобков