Особливості структуроутворення і властивостей модифікованих багатокомпонентних сплавів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380414201670249Ключові слова:
нікелеві сплави, кремніймарганцевисті стали, структура, властивості, модифікаторАнотація
Вивчення стану питання формування структури і підвищення властивостей компактних сталей і сплавів, що застосовуються для литих і деформованих заготовок машинобудування та авіаційно-космічної техніки. Для вирішення проблеми запропоновано спосіб модифікування металевих розплавів дисперсними тугоплавкими композиціями нанодисперсного діапазону. Матеріалом дослідження служили багатокомпонентні (жароміцні) нікелеві сплави для лопаток авіаційних газотурбінних двигунів (ГТД) і кремніймарганцевисті стали.
Обґрунтовано критерії вибору нанодисперсних комплексних модифікаторів стосовно складу сплавів. Розроблено склад наномодифікаторів для жароміцних нікелевих сплавів на основі порошків карбонітриду титану Ti (C, N); для кремніймарганцевистих сталей - на основі титану і алюмінію. Склади модифікатори запатентовані.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).