МЕТОД КЕРУВАННЯ ВОЛОКОННИМ ІНТЕРФЕРОМЕТРОМ ІЗ ЗАМКНУТИМ КОНТУРОМ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-38049201354618Ключові слова:
інтерферометр, фазовий модулятор, волоконно-оптичний гіроскоп, гіроскопАнотація
Розглянуто два методи керування фазовим модулятором волоконно-оптичного гіроскопа із замкненим контуром зворотного зв’язку: з керуванням періодичними однополярними імпульсами та з керуванням періодичним сигналом складної форми. Застосування керування періодичним сигналом складної форми дозволяє при тій же конфігурації інтерферометра розширити динамічний діапазон вимірювання кутових швидкостей в порівнянні з першим методом, але при цьому погіршується чутливість датчика. Крім того, таке керування дає змогу зменшити вплив температурного і часового дрейфів інтенсивності джерела випромінювання на визначення фазового зсуву.
Посилання
Шереметьев А.Г. Волоконно-оптический гироскоп. [Текст] / А.Г. Шереметьев – М.: Радио и связь, 1987. – 152 с.
Филатов Ю.В. Волоконно-оптический гироскоп: учебное пособие [Текст] / Ю.В. Филатов – СПб.: Изд-во СПбГЭТУ «ЛЭТИ», 2003. – 52 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).