ОПТИМІЗАЦІЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЗА МОДУЛЬНИМ КРИТЕРІЄМ ЯКОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-38049201354615Ключові слова:
оптимизація, квадратичний критерій, модульний критерій, ПІ регулятор, об'єкт керування, система керуванняАнотація
Розглядається інженерний метод оптимального налаштування аналогового ПІ регулятора. Для оптимізації систем керування запропоновано інтегральний критерій якості з мінімізацією керуючого впливу. З використанням методів оптимізації для одноконтурної системи керування чисельно визначена функціональна залежність оптимальних параметрів регулятора від динамічних властивостей об'єкта керування. Проведено порівняння результатів моделювання перехідних процесів у системі керування з використанням запропонованих та існуючих функціональних залежностей. Розрахункові формули відрізняються від існуючих простою структурою, високою точністю пошуку та забезпечують ефективне керування.
Посилання
Aidan O’Dwyer Handbook of PI and PID Controller Tuning Rules / Aidan O’Dwyer. Dublin Institute of Technology, 2006. –545p.
Пупков, К.А. Методы классической и современной теории автоматического управления: учебник в 5-и тт.; Т.4: Теория оптимизации систем автоматического управления [Текст] / К. А. Пупков и др. М.: МГТУ, 2004. – 744 с.
Голінко, І.М. Синтез оптимальних систем керування із мінімізацією ке-руючого впливу / І.М. Голінко // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2012. – №2(54), – С. 79–88.
Голінко, І.М. Моделювання та оптимізація систем керування [Текст]: монографія /І. М. Голінко, А. І. Кубрак. – Кам–Под.: Рута, 2012. – 262 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).