ПОБУДОВА БОРТОВОЇ СИСТЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ КУТОВОЇ ОРІЄНТАЦІЇ НАНОСУПУТНИКА
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-38049201354274Ключові слова:
алгоритм фільтру Калмана, мікроконтролер ARM, визначення орієнтації, числова стійкістьАнотація
Описано побудову системи визначення кутової орієнтації наносупутника. Запропоновано одну з можливих архітектур такої системи. Описано алгоритм фільтру Калмана, згідно з яким обчислюється кватерніон орієнтації наносупутника. Зосереджено увагу на похибках, які виникають під час обчислень через обмежену розрядність регістрів процесора.
Посилання
Marco Schmidt, Karthik Ravandoor, Oliver Kurz, Stephan Busch and Klaus Schilling. Attitude Determination for the Pico–Satellite UWE–2. In The International Federation of Automatic Control papers archive, 2008.
Jeremy J.Du Croz. Stability of methods of matrix inversion. In IMA Journal of Numerical analysys, 1992.
Jeremy Davis. Mathematical modeling of the Earth magnetic field. Virginia Tech, Blacksburg, VA 24061, 2004.
Математична модель магнітного поля Землі WMM. Режим доступу: http://www.ngdc.noaa.gov/geomag/WMM/back.shtml.
Паспорт на мікроконтролер AT91SAM7S256. Режим доступу: http://www.atmel.com/images/doc6175.pdf. 6. Паспорт на бортовий комп’ютер Nanomind. Режим доступу: http://gomspace.com/index.php?p=products–a712c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).