АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ МЕХАНІЧНИХ АЕРОДИНАМІЧНИХ ВАГІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-380411201450362Ключові слова:
механічні аеродинамічні ваги, вагові елементи, математична теорія, математичне моделюванняАнотація
Розглядається математичне моделювання механічних аеродинамічних вагів (МАВ). Механічні аеродинамічні ваги є основним устаткуванням аеродинамічної труби при вагових дослідженнях. Математичне моделювання МАВ проводиться з метою перевірки коефіцієнтів вагових елементів на усіх діапазонах, визначення взаємовпливу вагових елементів і загального стану МАВ. Метод базується на математичній теорії планування експерименту
Для виявлення реальних властивостей МАВ використовується експериментально - статистична методологія і концепція математичної теорії планування експерименту. Це обумовлено тим, що МАВ є багатофакторною і досить складною системою для теоретичного дослідження.
Реалізовано алгоритм як складову частину інформаційної технології проектних досліджень складних технічних об'єктів. Комп'ютерна програма моделювання МАВ виконує пошук математичної моделі для заданого числа незалежних і залежних змінних. Вибір різних сукупностей незалежних і залежних змінних необмежений
Програма складається з основної програми і п'яти підпрограм, котрі використовуються для обчислення середніх і стандартних відхилень, кореляції, перегрупування взаємної кореляції, звернення матриць методом Жордана-гауса, виконання множинної лінійною регресії.
Застосування запропонованого методу математичного моделювання МАВ дозволяє: скоротити об'єм випробувань в 5 разів; повністю автоматизувати процес обробки і аналізу експериментальних досліджень; істотно скоротити час обробки і аналізу експериментальних досліджень; підвищити продуктивність аеродинамічної дозвукової труби за рахунок скорочення часу експериментальних досліджень.
Посилання
Горлин С. М. Экспериментальная аэромеханика. - М.: Высш. шк., 1970. - 423 с.
Адлер Ю. П. Планирование эксперимента при поиске оптимальных условий // Ю. П.Адлер, Н. В. Маркова, Ю. В. Грановский / – М.: Наука, 1976. – 280 с.
Зінченко В. П. Методологія проектування первинних джерел інформації // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2001. - № 5. – С. 69 – 82.
Зинченко В. П. Метод математического моделирования механических аэродинамических весов// Вестник НТУУ "КПИ": Машиностроение, 2001. - Вып. № 41. – С. 79 – 86.
Химмельблау Д. Анализ процессов статистическими методами. - М.: Мир, 1973. - 975 с.
Зинченко В. П. Программный комплекс моделирования многокомпо-нентных измерительных систем// Технические и программные средства систем экологического мониторинга: Сб. науч. тр.: Ин-т кибернетики им. В.М. Глушкова НАН Украины. - Киев, 1994. – С. 62 - 64.
Зінченко В. П. Математичне моделювання первинних джерел інфор-мації з застосуванням програмної системи STATISTICA //В. П. Зінченко, Н. П. Зінченко /вісник НАУ. - № 4(15), 2002. – С. 132 –143.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).