Розробка дистанційно пілотованого авіаційного комплексу вертикального зльоту та посадки багатомоторної схеми
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804222020213328Ключові слова:
БПЛА, вертикальний зліт та посадка, схема із поворотними двигунамиАнотація
В даній статті описано проектування БПЛА конвертопланного типу. Такий тип БПЛА дозволяє робити вертикальний зліт та посадку. Для цього не потрібні злітно-посадкова смуга, парашут, катапульта тощо.
Для проектування даного БПЛА вибрано схему tiltrotor, тобто схему з поворотними двигунами. Дана схема об'єднує вертикальний підйомний потенціал вертольота зі швидкістю звичайних літальних апаратів.
Зроблено розрахунок аеродинамічних, льотних характеристик та міцнісний розрахунок. Кожен елемент спроектовано з урахуванням зручності використання даного БПЛА.
Проект має безпосередню перевагу на ринку завдяки транспортуванню комплексу. Комплекс транспортується в ранці, габаритні розміри якого не відрізняються від туристичного ранця.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).