Досвід використання ERG-систем у життєвому циклі виготовлення виробу на машинобудівному виробництві
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804212019197611Ключові слова:
ERP-системи, створення наукоємної продукції, WEB середовище, спеціалізованих систем плануванняАнотація
На сучасному етапі інноваційного розвитку машинобудування України авіаційна і ракетно-космічна галузі є рушійними силами, які визначають конкурентоспроможність країни і напрямки в розвитку науки.
Незважаючи на прогресивність вище зазначених галузей сьогодні їх розвиток далеко не так динамічний, проходить в умовах дефіциту фінансових і людських ресурсів. У зв'язку з цим особу актуальність набуває проблема організації процесу управління ресурсним забезпеченням виробництва наукомісткої продукції.
Управлінню стратегічними ресурсами присвячено ряд робіт. Їх детальний аналіз показав, що ця проблема вирішується не в достатньому обсязі і не розкриває підходи до вирішення завдання оптимізації ресурсного забезпечення створення наукоємної продукції на різних етапах її життєвого циклу з урахуванням галузевих особливостей і сучасного аналітичного інструментарію, в тому числі з використанням можливостей WEB середовища. Це обґрунтовує необхідність вдосконалення існуючих і розробки нових відповідних методичних інструментів, спрямованих на підвищення ефективності ресурсного забезпечення.
Одним із найбільш ефективних і менш затратних підходів до вирішення цього питання є використання спеціалізованих систем планування ресурсів підприємства (ERP-систем).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).