Дослідження впливу технологічних відхилень на аеродинамічні характеристики безпілотних літальних апаратів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804202019194417Ключові слова:
аеродинамічний профіль опір, підйомна сила, відхилення поверхні, XFOIL, низькі числа РейнольдсаАнотація
В роботі методами обчислювальної аеродинаміки досліджено вплив технологічних відхилень у вигляді западин на аеродинамічні характеристики крила безпілотного літального апарата. Дослідження проведено з розрахунковим кодом XFOIL. Розглянуто два типові для малих БЛА аеродинамічні профілі з різними координатами розташування западини та з різною величиною відхилення від теоретичного контуру. Показано, що загалом зміщення западини назад зменшує її вплив на аеродинамічні характеристики; зменшення числа Рейнольдса також зменшує цей вплив. Відхилення величиною 0,5 % хорди може призвести до істотного зниження cymax (з 1,28 до 1,21). Вплив відхилень від теоретичного контуру суттєво залежить від форми конкретного профілю, навіть якщо ці профілі мають однакову товщину та геометрично близькі. Порівняння з аналітичними узагальненнями показало, що розраховані результати мають з ними один порядок величин, але на відміну від теорії є більш складними, нелінійними залежностями від глибини западини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).