Система автоматичного керування рухом центру мас безпілотного літаль-ного апарату
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804202019194416Ключові слова:
cистема автоматичного керування, безпілотний літальний апарат, синтез траєкторії, висота польоту, дальність польотуАнотація
Виконано синтез системи керування безпілотного літального апарату в умовах інформаційних та вітрових збурень. Обговорюються траєкторії польоті безпілотного літального апарату при різних початкових параметрах та обрано оптимальну траєкторію для повного виконання польотного завдання. Показано, що з точки зору часу виконання польотного завдання та стабільності польоту в умовах збурень кращим стартовим кутом нахилу траєкторії є кут в 45 градусів. При тому керування було почато на активному етапі польоту, для нівелювання виходу безпілотного літального апарату за висоту обмежену 25 кілометрів для того щоб в повному обсязі виконати польотне завдання. Було забезпечено максимальну дальність польоту безпілотного літального апарату з заданими параметрами при обмежених умовах польотного завдання, а саме висоти польоту.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-06-30
Номер
Розділ
Керування
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).