Особливості керування стабілізованим рухом автономним ненаселеним підводним анпаратом в умовах дії зовнішніх збурень
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804192018169624Ключові слова:
математичне моделювання, автономний підводний апарат, рушійно-стерновий комплекс, поворотна гвинтова колонкаАнотація
Представлено удосконалення математичної моделі руху автономним ненаселеним підводним апаратом (АНПА) в горизонтальній площині. З метою дослідження зміни гідродинамічних характеристик АНПА проведено моделювання його руху в системі Simulink середовища MATLAB. Проведений аналіз основних типових режимів руху АНПА виявив, що під час виконання місії рушійно-стерновий комплекс апарата функціонує у скошеному потоку води, що набігає. Під час досліджень встановлено, що сила упору гребного гвинта має нелінійну залежність від кута потоку води, що набігає, а також від швидкості руху АНПА. Розроблена математична модель надає змогу уточнити необхідні параметри для розробки високоякісних систем автоматичного керування АНПА.##submission.downloads##
Опубліковано
2018-10-15
Номер
Розділ
Керування
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).