Вплив ефекту супер циркуляції швидкості на несучі властивості крила
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804192018169622Ключові слова:
роторний рушій, вертикальний зліт, крило скінченого розмаху, аеродинамічна досконалість, несучі властивості, момент тангажуАнотація
Дослідження присвячено визначенню впливу параметрів компонування роторного рушія на крилі скінченого розмаху на його основні аеродинамічні характеристики – максимальне значення підіймальної сили, характеристики повздовжньої стійкості та несучих властивостей в залежності від параметрів розташування роторного рушія відносно крила та його обертів.
За допомогою методів обчислювальної аеродинаміки (метод скінчених елементів) досліджено вплив ефекту суперциркуляції швидкості на аеродинамічні характеристики крила скінченого розмаху. Створені розрахункові моделі лопатевого рушія роторного типу, визначений вплив розташування лопатевого рушія відносно основної частини крила на несучі властивості роторного крила та коефіцієнт корисної дії рушія.
Отримані аеродинамічні характеристики, здійснено аналіз максимального значення підіймальної сили та характеристик стійкості. Проведено оцінку зміни балансувальної швидкості крила з роторним рушієм від навантаження на крило в умовах реалізації режиму вертикального злету.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).