Аеродинамічні характеристики телескопічного крила
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804182018134713Ключові слова:
літальний апарат, аеродинамічні характеристики, телескопічне крило, метод кінцевих елементів, Ansys, панельно-вихровий метод, аеродинамічна трубаАнотація
За останнє десятиліття одним з поширених методів запуску БПЛА стає контейнерний або трубний старт, для якого на апаратах доцільно використовувати телескопічні крила. На сьогоднішній день аеродинамічні характеристики телескопічного крила вивчені в меншій мірі, ніж крил з постійною геометрією. У даній роботі досліджено аеродинамічні характеристики телескопічного крила, розраховані за допомогою кінцево-елементного (Ansys) та панельно-вихрового методів, а також отриманих в експерименті, проведеному в аеродинамічній трубі.
Кінцево-елементний метод з використанням неструктурованої сітки здатен враховувати вихори на стиках між секціями телескопічного крила і дозволяє отримати більш точний результат стосовно коефіцієнта підіймальної сили. Обидва методи дозволяють в першому наближенні оцінити зменшення коефіцієнта опору від зміни розмаху крила. Однак панельно-вихровий метод більш точно зображує характер зміни коефіцієнта опору від коефіцієнта підіймальної сили, зі збільшенням якого зміна опору зростає.
Посилання
1. Zbruc'kij, O., V., Mas'ko, O., M., and Suhov, V., V., (2012), Bezpіlotnі lіtal'nі aparati kontejnernogo startu: suchasnij stan і naprjamki doslіdzhen' ,Vіsnik MMІ, vip. 64, NTUU «KPІ», pp. 63-66, Kyi'v.
2. Badjagin, A., A., and Muhamedov, F., A., (1978), Proektirovanie legkih samoletov, Mashinostroenie,Moscow,Russia.
3. Eger, S., M., (1983), Proektirovanie samoletov,[Aircraft Designing], Mashinostroenie,Moscow,Russia.
4. Mhitarjan, A., M., (1976), Ajerodinamika , [Aerodynamics], Mashinostroenie,Moscow,Russia.
5. Krivohat'ko, І., S., (2013), Analіz aerodinamіki malogo bezpіlotnogo lіtal'nogo aparatu z teleskopіchnim krilom, Voprosy proektirovanija i proizvodstva konstrukcii letatel'nyh apparatov, Sborn. nauch. Trud. NAU im. Zhukovskogo «HAI»,Vyp. 3 (75), Harkiv.
6. Vyrypaev, A., A., (2010), Kompleksnyj uchet vesovoj i ajerodinamicheskoj jeffektivnosti kryl'ev v proektirovanii samoletov, «Polet», №10 , Mashinostroenie,Moscow,Russia.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).