Нейромережева апроксимація магнітного поля землі в алгоритмі орієнтації тіла
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804182018123440Ключові слова:
нейрона мережа, апроксимація, МПЗ, орієнтація, алгоритмАнотація
Досліджується використання нейронних мереж в задачі визначення орієнтації рухомих об’єктів. Основну увагу приділено апроксимації магнітного поля Землі з метою спрощення алгоритму обробки інформації з магнітометра. Показано, що апроксимація магнітного поля Землі нейронною мережею суттєво спрощує обчислювач практично при незмінній точності обчислювань.Посилання
1. Cybenco, G., (1989), Approximation by superposition of a sigmoidal function, Math. Control Systems and Sygnals, №2, pp.303–314.
2. Barron, A., R., (1993), Universal approximation bounds for superposition of a sig-moidal function, IEEE Transactions on Information Theory, Vol.39. pp.930–954.
3. Thébault, E., (2015), International geomagnetic reference field: the 12th generation //Earth, Planets and Space, Т. 67, №. 1, С. 79.
4. Sarychev,V., A.,Ovchinnikov, M. Ju., Shherbina-Samojlova, I., S., ( 1985), Magnitnye sistemy orientacii iskusstvennyh sputnikov Zemli, VINITI, T. 23.
5. Beleckij, V., V. and Hentov, A., A., (1998), Vrashhatel'noe dvizhenie namagnichennogo sputnik, Attitude determination using two vector measurements, Nauka. Gl. red. fiz.-mat. lit.,Moscow,Russia.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).