CИНТЕЗ ТРАЄКТОРІЇ ПОЛЬОТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804182018122667Ключові слова:
БПЛА, траєкторія польоту, трихограмаАнотація
Використаний метод побудови траєкторії за контрольними точками та запропонований алгоритм побудови траєкторії польоту безпілотного літального апарату (БПЛА) для вирішення сільськогосподарських завдань. Алгоритм, на основі вхідних даних, таких як: розмір поля, точка зльоту і точка посадки, будує мінімальну траєкторію польоту, яка необхідна для обробки вказаного поля, з урахуванням мінімального радіуса плоского розвороту БПЛА. Розроблений алгоритм також можна використовувати у інших напрямах розвитку БПЛА, наприклад транспортуванні вантажу або охорона об`єктів.Посилання
1. Myronenko, Valentyn, and Maranda, Sergiy, (2011),Perspektivi vikoristannja bez-pіlotnih lіtal'nih aparatіv u sіl's'komu gospodarstvі Ukraїni, National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine, Kiev.
2. [Electronic resource]. - Access mode: http://aggeek.net/ru/technology/id/trihogramma-biologicheskoe-sredstvo-zaschity-rastenij-224.
3. Belocerkovskij, T., V., (2017), Sistema upravlenija BPLA dlja poleta na malyh vysotah. [Electronic resource]. - Access mode: http://faks.kpi.ua/library/Conferences/Conference-8/Section2/paper_01.pdf.
4. Ardentov, A., A. and Beschastnyj, I., Ju., (2012), Algoritmy vychislenija polozhe-nija i orientacii BPLA, Programmnye sistemy: teorija i prilozhenija.
5. Gulevich, S., P., Aleksandrovskij, B., V., and Veselov, Ju., G. (2008), Obosnovanie osnovnyh trebovanij k harakteristikam dvizhenija bespilotnyh letatel'nyh apparatov dvojnogo naznachenija ,Problemy bezopasnosti poletov.
6. [Electronic resource]. - Access mode: https://en.wikipedia.org/wiki/Dubins_path.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).