Алгоритмичний метод підвищення точності турбосилового витратоміра
DOI:
https://doi.org/10.20535/2219-3804182018122235Ключові слова:
витрата рідини, турбосиловий витратомір, перехідний режимАнотація
В статті обговорюється можливість підвищення точності вимірювання витрати рідини турбосиловим витратоміром. В якості причин похибок розглядаються дві – наявність сталого моменту тертя в осях підвісу індикаторної турбіни та нестабільність характеристик пружного елементу. Першу з цих похибок пропонується усунути, провівши вимірювання при двох сталих фіксованих значеннях кутової швидкості обертання силової турбіни, обробивши відповідним чином результати вимірювань. Точне значення витрати у випадку нестабільності пружних властивостей пружини може бути отримано на основі ідентифікації параметрів індикаторної турбіни в перехідному режимі між вказаними кутовими швидкостями обертання силової турбіни.Посилання
1. Kremlevskij, P., P., (2004), Rashodomery i schetchiki kolichestva veshhestv: Spravochnik: Kn.2, 5–e izd., pererab. i dop., Politehnika,SPb, Russia.
2. Kamyshev, L., A., Ljukevich, N., V. and Mohorev, I., V., (1983) , Turbosilovoj rashodomer, Avtorskoe svidetel'stvo SSSR № 1040337, zajavl.07.07.1981, opubl. 07.09.1983, bjul. №33. G01F 1/12.
3. Bezvesіl'na, O., M., (2011),Vitratometrіja ta vitratomіri, Flowmeters and flowmeters, ZhDTU, Zhitomir.
4. Palіjchuk, R., F., Bikov, E.,B. and Fedorov, V.,M., (2017), Pro mozhlivіst' zbіl'shennja tochnostі turbosilovogo vitratomіra. XIX Mіzhnarodna molodіzhna naukovo-tehnіchna konferencіa «Ljudina і Kosmos», Dnіpro, 12.04.2017.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Інформаційні системи, механіка та керування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).