Про журнал

Галузь та проблематика

Збірник науково-технічних праць публікує змістовні статті, що пов’язані з новітніми результатами теоретичних досліджень з питань навігації й орієнтації, керування твердими тілами, аналізу похибок гіроскопів в умовах вібрації та перенавантаження, оцінки ефективності підвищення точності приладів різними методами. Статті підготовлені провідними науковцями України та науковцями початківцями. 

Процес рецензування

Головним критерієм для прийняття рішення про публікацію є слідування самим високим стандартам світової науки. Рецензування проводиться конфіденційно за принципами double-blind рецензування (подвійне «сліпе» рецензування, коли ні автор, ні рецензент не знають один про одного).  До рецензування залучаються вчені, які є провідними спеціалістами у галузях відповідних розділів журналу.  

Рецензент у своїй роботі має оцінити статтю за наступними критеріями:

- актуальність тематики та постановки задачі;

- елементи новизни ( у постановці задачі, методиці, механічних ефектах тощо);

- недоліки роботи, зауваження та рекомендації.

Робота рецензента завершується мотивованим висновком щодо опублікування подання у збірнику. Рецензія може подаватись, як у запропонованій, так і у довільній формі, згідно вимогам редактора розділу.

Остаточне рішення щодо можливості та доцільності публікації приймається Головним редактором (або, за його дорученням — членом редакційної колегії), а за необхідності — засіданням редакційної колегії в цілому.  

У разі отримання позитивного рішення про можливість опублікування, стаття надходить до редакційного портфеля журналу для її опублікування за порядком черги та актуальності (в окремих випадках, за рішенням Головного редактора, стаття може бути опублікована позачергово, у найближчому номері журналу).

Затвердження змісту чергового випуску збірки фіксується протоколом засідання вченої ради НН ІАТ, про що робиться відповідна відмітка на сторінці журналу.

Затверджена до публікації стаття надається технічному редактору. Незначні виправлення стилістичного або формального характеру, які не впливають на зміст статті, вносяться технічним редактором без узгодження з автором. 

  Відповідальність за порушення авторських прав та недотримання існуючих стандартів в матеріалах статті покладається на автора статті. Відповідальність за достовірність наведених фактів і даних, обґрунтованість зроблених висновків та рекомендацій й науково-практичний рівень статті несуть автор та рецензент.

Приблизний термін рецензування 2-4 тижні, в залежності від необхідності доопрацювання подання.  

Прізвища рецензентів не публікуються поряд з рекомендованими до друку поданнями.

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику «відкритого доступу», що дозволяє будь-яким користувачам читати, завантажувати, друкувати, шукати або посилатися на повні тексти цих статей, сканувати їх для індексування, передавати їх як дані в програмне забезпечення або використовувати їх для будь-яких інших законних цілей без фінансових, юридичних чи технічних бар'єрів, відмінних від тих, які невіддільні від доступу до самого Інтернету. Єдине обмеження на відтворення і поширення і єдину роль в авторському праві в цій галузі має полягати в тому, щоб дати авторам можливість контролювати цілісність їх роботи і право на належне визнання і процитовані.

Відповідно до тексту Будапештської Ініціативи «Відкритого доступу» http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-recommendations  

Видавнича етика

Pедакція журналу «Механіка гіроскопічних систем» дотримується рекомендацій та стандартів Комітету з етики наукових публікацій (Committee on Publication Ethics, COPE), Керівництва з етики наукових публікацій (Publishing Ethics Resource Kit), видавництва Elsevier, а також враховує досвід авторитетних міжнародних журналів та видань.
Наведені нижче принципи є обов’язковими основами і нормами професійної поведінки для всіх сторін, залучених у процес створення, розгляду і публікації наукової статті: авторів, рецензентів, редакторів, видавців і читачів. Дотримання правил етики наукової публікації всіма учасниками процесу сприяє забезпеченню прав авторів на інтелектуальну власність, підвищенню якості журналу «Механіка гіроскопічних систем» в очах вітчизняного та світового наукового співтовариства та виключення можливості неправомірного використання авторських матеріалів в інтересах окремих осіб.

Етичні зобов’язання авторів

Автори мають дотримуватися високих стандартів видавничої етики, підтримувати належну комунікацію з редактором(-ами), видавцем і своїми співавторами. Автори повинні утримуватися від спотворення результатів досліджень, які могли б дискредитувати журнал, підірвати довіру до професіоналізму наукового авторства і в підсумку всієї наукової діяльності.

Автори не повинні допускати:

  • плагіат та самоплагіат. Автори зобов’язані надавати достовірні цитати та бібліографічні посилання відповідно до вимог наукового видання. Будь-які матеріали, що захищені авторським правом, можуть відтворюватися у статтях тільки з письмового дозволу правовласника. Автори повинні мати письмовий дозвіл від власника авторських прав на відтворення рисунків і таблиць, за винятком випадків, що передбачають їх вільне використання на умовах відповідних ліцензій (наприклад, CreativeCommons). Автори повинні гарантувати, що їхні роботи оригінальні й належить їм, що отримані наукові результати нові й не були раніше опубліковані (частково або в повному обсязі, в тому числі, іншою мовою) і що не укладена жодна інша угода на публікацію роботи чи її частини. Рукопис не повинен знаходитися на розгляді в іншій редакції;
  • фальсифікацію, фабрикацію даних. Фабрикація, фальсифікація або вибіркове подання даних із метою введення в оману наукової спільноти є неетичними, як і неправомірне запозичення чужих даних чи результатів дослідження. Для використання у своїх рукописах наборів даних, що отримані іншими особами, автори мають попередньо отримати дозвіл на їхнє використання, за винятком випадків, що передбачають вільне використання даних на умовах відповідних ліцензій (наприклад, Creative Commons);
  • привласнення чужої роботи. Всі особи, які зробили істотний інтелектуальний внесок в концепцію статті, її структуру, а також у проведенні дослідження та/або інтерпретацію наукових результатів, мають бути вказані як співавтори рукопису та включені до авторського колективу. Якщо вклад інших осіб у дослідження є незначним, їм має бути висловлена подяка. Автори мають відзначити роботи інших науковців, які були використані в дослідженні, і вказати джерела, що вплинули на його перебіг. Крім відповідальності за власні частини рукопису, кожен співавтор повинен вміти ідентифікувати конкретний внесок кожного з членів авторського колективу;
  • виключення інформації про фінансову підтримку, що може розглядатися як конфлікт інтересів. Автори повинні відкрито повідомляти про будь-який конфлікт інтересів: наприклад, якщо стаття створена на користь установи або ж стосується послуг, у яких автори мають особисту зацікавленість.

Етичні зобов’язання редакторів

Члени редакційної колегії зобов’язані забезпечувати конфіденційність щодо усіх отриманих матеріалів та їхнього змісту, допоки вони не будуть опубліковані. Редактори не повинні нікому, крім авторів і рецензентів, надавати інформацію щодо рукописів, зокрема про те, чи були вони отримані та на якому етапі розгляду перебувають, про зміст, статус у процесі рецензування, відгуки рецензентів і про остаточне рішення редакції щодо рукописів. Крім того, жоден із членів редакційної колегії не може використовувати відомості з неопублікованих рукописів як доказову базу для своїх власних досліджень, за винятком отримання на це письмової згоди авторів. Працівники редакції не повинні використовувати інформацію, отриману при роботі з рукописами, в особистих цілях.

Редактори журналу зобов’язані забезпечити своєчасну підготовку рукописів до публікації, залучаючи доступні редакції ресурси, та дотримуватися періодичності виходу випусків видань. Редактори повинні завершувати роботу з рукописом у відведений для цього строк, а будь-які вимушені затримки погоджувати з авторами. Редактори повинні якомога швидше повідомляти авторів про відхилення рукопису, щоб автори могли подати його на розгляд в інше видання.

Етичні зобов’язання рецензентів

Рецензенти мають погоджуватися рецензувати рукописи лише з тієї галузі знань, в якій вони є експертами, і лише ті, які вони здатні якісно опрацювати у встановлений термін.

Рецензенти мають інформувати редакторів наукових видань про будь-який конфлікт інтересів, що може вплинути на їхню думку щодо рукопису, а також самостійно відмовлятися від рецензування у випадку, якщо є підстави для прийняття упереджених рішень.

Рецензенти мають повідомляти редакції наукових видань щодо будь-яких виявлених ними порушень видавничої етики та академічної доброчесності з боку авторів (плагіат, самоплагіат, недоброчесне використання зображень, фотографій, рисунків, недостовірні цитати, відсутність бібліографічних посилань, надмірне самоцитування, наявність хибних або неточних даних, наявність конфлікту інтересів тощо).

Рецензенти зобов’язані дотримуватися конфіденційності щодо зберігання рукописів, їхнього змісту та матеріалів, що пов’язані з ними. Рецензенти не повинні публічно обговорювати рукопис та ідеї, що зафіксовані в ньому, до публікації матеріалу. Рецензенти не повинні зберігати рукопис для особистого користування і після подання рецензії мають знищити його паперові та видалити електронні копії.

Політика авторства

 «Механіка гіроскопічних систем» дотримується рекомендацій щодо авторства, наведених у Білій книзі CSE (Ради наукових редакторів) щодо сприяння доброчесності в публікаціях наукових журналів.

Особи, зазначені як автори, повинні переглянути та затвердити остаточний рукопис перед публікацією.

Хто повинен бути включений у список авторів і порядок авторів у цьому списку визначаються самими авторами.

Положення про авторські права

Авторське право на публікацію залишається за авторами.

Автори можуть використовувати власні матеріали в інших публікаціях за умови посилання на журнал «Механіка гіроскопічних систем» як на перше місце видання та на Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» як на видавця.

Автори публікують свої статті в журналі  «Механіка гіроскопічних систем» на умовах ліцензії CreativeCommons:

а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензіїCC BY 4.0, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.

б. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо не ексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.

в. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.

Оригінальність роботи та плагіат

Рукописи статей, у яких після перевірки на плагіат у системі  StrikePlagiarism.com виявлено значний відсоток текстових запозичень, повертають авторам на доопрацювання. У разі виявлення ознак плагіату статтю повертають авторові  без права повторного подання цієї статті.

Процес перегляду подання

Автор надає до редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам політики журналу та правилам підготовки статей до видання. Рукописи, які не відповідають прийнятим вимогам, не реєструються та не допускаються до подальшого розгляду, про що повідомляється авторам.
Зареєстровані рукописи надсилаються незалежним експертам для проведення наукової оцінки. Надіслані статті приймаються до публікації після позитивного висновку незалежних експертів

Політика корегування і відкликання статей

Поправка до статтімає на меті повідомити читачів про важливу помилку, що має негативний вплив на наукову достовірність статті або на репутацію авторів чи журналу.

Поправки вносяться на розсуд редакцією журналу, іноді з урахуванням рекомендацій рецензентів або членів редакційної колегії. Редакція ухвалює рішення про необхідність поправки, якщо було визначено, що для наукового співтовариства доцільнішою є поправка, а не відкликання. Редактори зв'яжуться з авторами відповідної статті із запитом про роз'яснення, однак остаточне рішення про те, чи є потреба у поправці і якщо так, то якого типу, залишається за редакторами.

Відкликання статті: застосовується до статей, які мають серйозні недоліки і, відповідно, на результати чи висновки яких не можна покладатися. Редактори журналу розглядають можливість відкликання статті, якщо:

  • у ній виявлені порушення професійного етичного кодексу, такі як фіктивні твердження про авторство, плагіат, шахрайське використання даних, подвійна публікація або будь-яка інша практика чи дія, які вважаються потенційно шкідливими для наукового співтовариства;
  • вона містить серйозні помилки (наприклад, неправильні розрахунки чи експериментальні помилки) або ж основний висновок більше не є дійсним чи суттєво дискредитований у результаті появи нових доказів, про які автори не знали під час публікації;
  • вона містить помилки, про які повідомили автори (наприклад, помилки, викликані змішуванням зразків або використанням наукового інструменту чи обладнання, що, як згодом виявилося, було несправним).

Для кожної відкликаної статті у повідомленні про відкликання вказується на причину відкликання і зазначається ініціатор відкликання. Повідомлення про відкликання гіпертекстово буде пов'язано з відкликаною статтею, а сама стаття буде чітко позначена як відкликана (оригінальна стаття залишається незмінною, за винятком водяного знака на кожній сторінці статті PDF, який вказує, що стаття "відкликана").

Вартість публікації

Журнал не бере плату за рецензування та публікацію статті. Для кожного автора публікація є безоплатною.

Конфлікти інтересів

Редакція журналу керується Положенням про відмову у публікації наукових статей (Committee on Publication Ethics, COPE), коли йде мова про відхилення статті або коригування вже надрукованої роботи. Неопубліковані матеріали у статті, яку прийнято до редакції, не використовуються членами редакційної колегії для своїх власних досліджень без посилання на автора вже надрукованої роботи. Цікава та корисна інформація з поданих статей може бути використана тільки для ознайомлення та не використовується у власних інтересах. Рекламування, передрукування та інші маніпуляції не впливають на рішення членів редакційної колегії щодо прийняття статей до друку. Редакція журналу зобов’язується проводити технічне, наукове, лінгвістичне редагування прийнятих статей. Редакційна колегія зобов’язується співпрацювати та взаємодіяти з потенціальними та реальними авторами статей, надаючи їм необхідну допомогу та відповідаючи на їх запитання

Політика архівування

Журнал використовує систему LOCKSS для розподіленого архівного зберігання опублікованого змісту в численних бібліотеках та інформаційних центрах. Бібліотеки - учасниці проекту LOCKSS гарантують довготермінове зберігання вичерпних архівів журналу та автоматичне відновлення пошкодженої інформації. Усі статті розміщуються безстроково і безкоштовно у повнотекстовому форматі відразу після виходу номера на офіційному сайті журналу. Повнотекстовий доступ  до наукових статей журналу представлений на офіційному сайті журналу у розділі Архіви, на сайті Національної бібліотеки України імені В. І.Вернадського  та Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI).

Політика самоархівування

Автор може архівувати свою статтю (за згодою співавторів) на власних веб-сторінках, у соцмережах, на інституційних веб-сторінках та в інших репозитаріях на всіх етапах її підготовки до публікації: препринт (до рецензування), прийнятий до друку відредагований рукопис, гранку статті. Файл гранки має бути ідентичним тому, що опублікований на сайті журналу. При архівуванні гранки слід дати посилання на сайт журналу.

Історія журналу

Збірник видається з 1983 року факультетом авіаційних і космічних систем Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".

Статті збірника присвячені висвітленню динамічних процесів у гіроскопічних та інших системах управління об’єктами, умов їх стабілізації за різних дестабілізуючих факторів збудження, інформаційних систем, систем і засобів навігації, вимірювання та обробки інформації в цих системах.

Розміщення нашого журналу в міжнародних наукометричних базах даних, репозитаріях та пошукових системах:

 Index Copernicus, OpenAIRE, BASE, OAJI, Google Scholar, WorldCat,Україніка наукова, ResearchBib .

Сподіваємось на плідне співробітництво!

З повагою,
редакційна колегія